Haberler

14 Nisan 2022

TİKA’dan Brunei’de Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2022 yılında pek çok ülkede gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında Brunei’de ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

T.C. Bandar Seri Begavan Büyükelçiliği ve Brunei Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile iş birliğinde gerçekleştirilen programda, Brunei’nin başkenti ve çevre bölgelerindeki 300 ihtiyaç sahibi aileye, temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda kolisi dağıtımı yapıldı.

Başkentteki Sultan Hassanal Bolkiah Stadyumu’nda düzenlenen törene T.C. Bandar Seri Begavan Büyükelçisi Prof. Dr. Hamit Ersoy, Brunei Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Hajah Nor Ashikin, ihtiyaç sahibi aileler, Büyükelçilik çalışanları ve bakanlık bürokratları katıldı.

Programda konuşan Sn. Müsteşar Hajah Nor Ashikin söz konusu yardım faaliyetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek TİKA’ya ve T.C. Bandar Seri Begavan Büyükelçiliği’ne teşekkürlerini sundu. Törende kısa bir konuşma yapan Sn. Büyükelçi Ersoy ise; TİKA’nın tarihi, üstlendiği misyon ve dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği proje ve faaliyetlere ilişkin bilgiler verdi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Somali'de Yetim ve Eğitim Merkezine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Somali’nin başkenti Mogadişu’da donanımı yapılan "Yetim ve Eğitim Merkezi" gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. TİKA, Hayrat Yardım Vakfı ve  Rajo Development Organization iş birliğinde, Trabzon Bahçecik İmam Hatip Ortaokulu...