Haberler

11 Temmuz 2016

TİKA’dan Batı Şeria ve Gazze’ye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Ramazan ayında Zekat Komiteleri ve Filistin Başkanlık Divanı İnsani Yardımlar Ofisi işbirliğinde Gazze ve Batı Şeria’da mülteci kamplarında yaşayan 2200 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulunuldu.

TİKA, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında Filistin’de ihtiyaç sahibi yoksul ailelerin yüzünü güldürdü. TİKA Filistin Program Koordinatörlüğü, Gazze Zekat Komitesi ve Filistin Başkanlık Divanı İnsani Yardımlar Ofisi işbirliğinde belirlenen 2200 aileye erzak dağıtımı yapıldı.

Bir ailenin temel olarak ihtiyaç duyduğu gıda malzemelerinden oluşan yaklaşık 22 ton gıda paketi, Gazze Şeridi’nin çeşitli şehirlerindeki ihtiyaç sahiplerine ve Batı Şeria’daki mülteci kamplarında zor şartlar altında yaşamını sürdüren ailelere ulaştırıldı.

 

Sonraki Haber

TİKA, Ramazanda da Dünya Mazlumlarının Yanında Oldu

Dünyanın farklı bölgelerinde faaliyet gösteren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), bu yıl da çok sayıda ülkede binlerce kişiye iftar verdi. Afrika'dan Amerika'ya, Asya'dan Avrupa'ya faaliyet gösterdiği coğrafyalarda soydaşlara, terör mağduru ve ihtiyaç sahiplerine...