Haberler

22 Mayıs 2020

TİKA’dan Bangladeş’in Chakaria Bölgesine Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş’in Chakaria kırsal bölgesinde ihtiyaç sahibi 1.000 aileye Ramazan paketi dağıttı.

TİKA Ramazan ayında başta Arakanlı mültecilere hijyen ve gıda paketi yardımlarını yaparken, yerel halka yönelik insani yardımlarını da sürdürüyor.

TİKA daha önce Kuzey Dakka Belediyesi iş birliğinde Kovid-19 ile mücadeleden etkilenen halka 1.000 adet gıda paketi dağıtmıştı.

Bugün de aynı amaçla Cox’s Bazar’ın kırsal bölgesi olan Chakaria’da ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 adet gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdi. Dağıtım törenine bölgenin yetkilileri katılarak yapılan yardımdan dolayı TİKA ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti.

200 milyon olduğu tahmin Bangladeş nüfusun çoğunluğu kırsal alanda yaşamını sürdürüyor ve tarım ve hayvancılık yaparak geçimini sağlıyor. Ayrıca Bangladeş, Myanmar’dan kaçan bir milyondan fazla Arakanlı Müslüman mültecilere de ev sahipliği yapıyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Etiyopya'daki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya’da Kovit-19 ile mücadele ve Ramazan yardımları kapsamında 50 ton gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu. Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp'ın katılımıyla başkent Addis Ababa'da ve Oromia...