Haberler

30 Nisan 2018

TİKA’dan Babil Şehrinde Özel İhtiyaç Sahiplerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak’ın Babil şehrinde bulunan özel ihtiyaç sahiplerine destek sağlandı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen projeyle Babil Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulunun tadilat ve donanımı, Babil Al-Raca Zihinsel Engelliler Okulunun tadilat ve donanımı ile Babil Yaşlılar Evine donanım desteği sağlandı.

Projelerin teslim programına T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, TİKA Bağdat Koordinatörü Cüneyt Esmer, Babil Valisi Sadık El Medlul, Babil Vilayet Meclis Başkanı Read El Ciburi katıldı.

Babil Vilayet Meclis Başkanı Read El Ciburi, TİKA tarafından yapılan bu anlamlı yardım ve destekler için Türkiye ve TİKA’ya teşekkür ederek, bu projelerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını söyledi. Babil Valisi Sadık El medlul da üç proje için Türkiye ve TİKA’ya teşekkür ederek, projelerin bundan sonraki işbirliğine vesile olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Büyükelçi Yıldız da, TİKA tarafından oldukça anlamlı projelerin açılışını yapacağını, bundan dolayı çok memnun olduğunu, TİKA tarafından ileriki dönemlerde de yeni projeleri hayata geçirmeyi umudu içinde olduklarını söyledi.

Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulu ile Al-Raca Zihinsel Engelliler okulunun dış duvarının inşa edilmesi, her iki okulunda dış duvarları ile idari odalar ve sınıfların boyanması tadilatları gerçekleştirildi. Ayrıca her iki okula da eğitim materyalleri temin edilerek, hocalar için bir adet konteyner, öğrencilere acil sağlık hizmeti vermek üzere bir adet de sağlık konteyneri kurulumu sağlandı. Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulunda 55 öğrenci, Al-Amal Zihinsel Engelliler okulunda da 23 ihtiyaç sahibi çocuk bulunuyor.

Ayrıca Babil yaşlılar Evine de erkek ve bayan yaşlılar için yatak, battaniye, komidin, dolap ve görevliler için mobilyalar temin edildi.

Sonraki Haber

Filipinler’de Moro Müslümanlarına Operasyonel Mobil Klinik

Filipinler’de Moro Müslümanlarının yaşadığı Bangsamoro Bölgesi’nde kullanılmak üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen cerrahi müdahale dahil bir çok tıbbi tedavinin gerçekleştirilmesinde kullanılan tam donanımlı Operasyonel Mobil Klinik yetkililere teslim edildi....