Haberler

21 Mayıs 2019

TİKA’dan Arjantin’de Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2019 yılı Ramazan programları kapsamında başkent Buenos Aires'te iftar programı ve gıda dağıtımı gerçekleştirildi. 

Arjantin'de düzenlenen iftar programına, Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Şefik Vural Altay, Arjantin İslam Merkezi Başkanı Anibal Bachir Bakir, Türkiye adına Arjantin’de görevli kuruluş temsilcileri, din adamları ve sivil toplum temsilcileri ile Buenos Aires´te yaşayan Müslümanlar katıldı.

250’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar programında konuşma yapan Buyukelçi Altay, TİKA'nın Güney Amerika bölgesinde birçok faaliyet gerçekleştirdiğini ve bundan sonraki süreçte de Arjantin ile işbirliği faaliyetlerinin arttırılarak sürdürüleceğini ifade ederek Arjantinli müslümanların Ramazan ayını tebrik etti.

Arjantin İslam Merkezi Başkanı Bakir de çeşitli işbirliği projelerinde Türk kurumlarıyla beraber çalıştıklarını, TİKA’nın da bu kurumlardan biri olduğunu ve Türk Hükümeti ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "TİKA'nın burada verdiği iftar yemeği ve yaptığı gıda yardımı, dünyadaki hem Müslüman hem de diğer topluluklara örnek bir davranış. Biz bundan oldukça mutluyuz ve inşallah bu faaliyetler bütün Müslümanların faydası için devam eder." dedi. 

Programın ardından ihtiyaç sahibi 300 aileye TİKA tarafından hazırlanmış ramazan gıda yardım kutuları dağıtıldı.

Sonraki Haber

Nijer’in En Büyük Camisi TİKA Tarafindan Restore Edildi

Nijer’in Başkenti Niamey’de bulunan Grand Marche Cami, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restore edildi. Grand Marche Camisi, Niamey’in ilk “resmi camisi” olup devlet erkanının Cuma ve bayram namazlarında iştirak ettiği cami olma...