Haberler

20 Kasım 2023

TİKA’dan Arjantin’de Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Buenos Aires’te bulunan ülkenin tek botanik okulu olan "Cristobal M. Hicken Bahçecilik Teknik Okulu"na uygulamalı botanik teknolojileri derslerinde kullanılmak üzere ekipman desteği sağlandı.

Şehrin büyük bir bölümünü kapayan yeşil alanları ve bio-çeşitliliği ile meşhur başkent Buenos Aires’te bulunan ve ülkedeki tek botanik okulu olan Hicken Bahçecilik Teknik Okulu için TİKA tarafından temin edilen ekipmanlar, TİKA yetkilileri ve Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçisi Ömür Budak’ın katılımı ile gerçekleştirilen törenle okul yetkililerine ve öğrencilere teslim edildi.

Arjantin’deki tek bahçecilik okulu olan ve öğrencilerin botanik üzerine laboratuvar dersleri ve uygulamalı tarım dersleri aldığı okulda 12-18 yaş aralığındaki öğrenciler yenilikçi tarım teknolojileri üzerine çalışıyor. Alınan ekipmanlar ile mikro alglerden biyolojik gübre üretmek üzere okulun altyapısının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistanlı Muhacirlere Acil İnsani Yardım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ülkelerine dönen Afganistanlı muhacirlere acil insani yardım desteğinde bulunuldu. Afganistan ile Pakistan arasındaki Torhkam sınır kapısından giriş yaparak ülkelerine dönen Afganistanlı muhacirlere acil insani yardım desteğinde bulunuldu....