Haberler

28 Mayıs 2018

TİKA’dan Afganistan’da İftar Programları

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’ın Başkenti Kabil’de Ramazan ayı münasebetiyle 700 Yetim Çocuğa iftar programı düzenledi.  

TİKA’nın dünyanın farklı coğrafyalarında yetim çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine düzenlemiş olduğu geleneksel hale gelen iftar programları çerçevesinde, Afganistan’da uzun yıllardır meydana gelen savaşlarda anne ve babalarını kaybeden ve Başkent Kabil’de farklı yetimhanelerde kalan yüzlerce kimsesiz çocuğa  iftar programı düzenlendi.  

Tehiye-i Mesken ve Alaattin yetimhanelerinde düzenlenen programlara, TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Tolga Keskin ile TİKA Kabil Ofisi personeli ve Afganistan İslam Cumhuriyeti Çalışma, Sosyal İşler, Şehitler ve Engelliler Bakanlığı yetkilileri katıldı.

TİKA Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Tolga Keskin, dünyanın birçok ülkesinde Ramazan ayında iftar programları düzenlediğini, Afganistan’da birçok şehirde faaliyet yürüttüklerini, faaliyet yürüttükleri şehirlerde, Ramazan Ayı münasebetiyle, insani yardım faaliyetleri çerçevesinde, ihtiyaç sahiplerine hem gıda yardımı yaptıklarını hem de iftar programları düzenlendiklerini söyledi. Keskin, TİKA olarak Afganistan genelinde 5000 kişiye iftar vermeyi hedeflediklerini belirterek, “Afgan kardeşlerimizle bir araya gelmekten çok mutluyum” dedi.

Afganistan Yetimhaneler Genel Müdürü ve Çalışma Bakanı Özel Kalem Müdürü, TİKA’ya, iftar programları düzenleyerek, yetimlerin yüzünü güldürdüğü için teşekkür ederek, Türkiye daima Afgan’ların yanında olduğunu ve her alanda yardım ettiklerini söyledi.

Sonraki Haber

Kosova Merkez Hastanesi Yoğun Bakım Kliniği Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından kurulan Kosova Merkez Hastanesi Yoğun Bakım Kliniği hizmete açıldı. TİKA, Kosova’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından kurulumu gerçekleştirilen Kosova Merkez Hastanesi Yoğun...