Haberler

07 Mart 2019

TİKA’dan Afganistan’da Bin Aileye Acil Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’nın Tahar  Vilayeti’nde savaş mağduru bin aileye acil gıda yardımı yapıldı.

TİKA, dünyanın farklı coğrafyalarında kimsesiz, hayatlarını zor şartlar atında sürdürmeye çalışan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatarak ekmeğini paylaşmaya devam ediyor.

Afganistan’nın kuzey bölgesinde yer alan  Tahar Vilayeti Deşti Kale İlçesine bağlı 12 köyün terör nedeniyle boşaltılması üzerine evlerini terk etmek zorunda kalan ve kış mevsimi nedeniyle zor şartlar altında yaşamlarını güvenli bölgelerde sürdürmeye çalışan ihtiyaç sahibi 1.000 aileye acil gıda ve battaniye  yardımı yapıldı.

TİKA, acil gıda yardımı çerçevesinde Tahar vilayeti Deşti Kale İlçesi’nde yaşayan ailelere  pirinç, un, sıvı yağ, barbunya, yeşil çay, toz şeker, ve salçadan oluşan gıda malzemesi ve battaniye desteğinde bulundu.

Aileler, Türkiye’ye, TİKA’ya ve Türk milletine teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Karadağ’da Güvenlik Sektöründe Kadın Dünya Konferansı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karadağ Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Karadağ’ın Budva şehrinde 18 ülkeden 82 katılımcı ile “Güvenlik Sektöründe Kadın Dünya Konferansı” düzenlendi. Konferansa, Türkiye’yi temsilen,...