Haberler

15 Nisan 2014

Tacikistanlı Kadın Doğum Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Tacikistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Duşanbe 3 Nolu Doğumhane Müdürlüğünde çalışan 4 kadın-doğum uzmanı ve 1 anestezi uzmanından oluşan heyete Ankara’da eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen doktor eğitim programları devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Tacikistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Duşanbe 3 Nolu Doğumhane Müdürlüğünde çalışan 4 kadın-doğum uzmanı ve 1 anestezi uzmanına Ankara’da eğitim programı tertip edildi.

Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen eğitim programında heyete, obstetrik, jinekoloji, perinatoloji, jinekolojik onkolojik cerrahi, endoskopik cerrahi, üreme endokrinolojisi ve obstetrik jinekolojik anestezi konularında gözlemci statüsünde pratik ve teorik eğitim verildi.

Eğitim programının tamamlanmasının ardından Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları takdim edildi. Törende, eğitim programından duydukları memnuniyeti dile getiren katılımcılar, programın kendileri açısından çok verimli geçtiğini, edindikleri tecrübeleri ülkelerinde uygulayacaklarını belirttiler. Katılımcılar, desteklerinden dolayı TİKA ve Sağlık Bakanlığına teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Türkmenistan'da Eğitime Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Aşkabat İlköğretim Okulu ve Anadolu Lisesi’ne bilgisayar, teknik donanım, okul araç gereçleri desteğinde bulunuldu. TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde eğitim alanında kapasitenin artırılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda...