Haberler

18 Ocak 2017

Tacikistan Kızılay Cemiyeti’ne Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan Kızılay Cemiyeti Duşanbe Şubesi’ne tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Tacikistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. İnsani yardım konusunda faaliyetlerine 85 yılı aşkın bir süredir devam eden ihtiyaç sahiplerine destek veren Tacikistan Kızılay Cemiyeti’nin Duşanbe Şubesi’ne TİKA tarafından tadilat ve donanım desteği verildi. TİKA tarafından tamamlanan proje düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene, Tacikistan Kızılay Cemiyeti Genel Sekreteri Bahodur Kurboniyon, Tacikistan Kızılay Cemiyeti Duşanbe Şubesi Müdürü Mullosafar Safarov, TİKA Duşanbe Program Koordinatörlüğü yetkilileri katıldı.

Tacikistan Kızılay Cemiyeti Genel Sekreteri Kurboniyon, törende yaptığı açıklamada TİKA’nın Tacikistan Kızılay’ına yapmış olduğu projelerden dolayı minnetarlığını ifade ederek, genel merkezlerinin faaliyet gösterdiği binanın çatısının da TİKA tarafından yenilendiğini belirterek TİKA’ya sonsuz teşekkürlerini sundu.

TİKA Duşanbe Program Koordinatörülüğü yetkilileri ise, TİKA’nın Tacikistan’da projelerinin her alanda devam edeceğini, iki ülke arasındaki dostluk duygularının gerçekleştirilen bu projeler ile daha da pekişeceği ifadelerinde bulnudular. 

Sonraki Haber

Kamerun’da Şiddet Mağduru Kadınlara Destek

TİKA, Kamerun’da şiddet mağduru genç kadınların sığındığı ve eğitim gördüğü merkezin tadilat ve donanımını gerçekleştirdi. 2008 yılında kurulan ve Kamerun Kadın ve Aile Bakanlığı’na bağlı olan Yaounde 5 Kadın Sığınma Evi’nde, verilen rehberlik hizmetlerinin yanı...