Haberler

01 Mayıs 2020

Tacikistan’ın Kovid-19 Salgını İle Mücadelesine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tacikistan’da sağlık çalışanları başta olmak üzere risk grubunda yer alanlara dağıtılmak üzere 100 bin adet koruyucu maske ve 1.000 adet tıbbi tulum üretecek.

Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile işbirliğinde üretilecek koruyucu maskelerden bir kısmı sağlık çalışanları dışında kalan ancak risk grubunda yer alan kişilere dağıtılacak.

Sınır kapıları, havaalanları ve gümrük kapılarında görevli olan ve yurtdışından gelen insanlarla ilk temasta bulunan personelin korunması amacıyla 10 bin adet koruyucu maske Sınır Birlikleri Komutanlığı’na verilecek. Ayrıca salgından etkilenme riski en yüksek olan diyabet hastalarına da 10 bin adet koruyucu maske dağıtılacak.

Bununla birlikte, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi 1.000 aileye dağıtılacak gıda ve hijyen kolilerinin dağıtılması için hazırlıklar devam ediyor. Tacikistan Sosyal Güvenlik Ajansı tarafından tespit edilen ve en düşük gelir grubunda yer alan ailelere dağıtılacak kolilerin önümüzdeki hafta içerisinde sahiplerine ulaştırılması planlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Özbekistan’a Kovid-19’la Mücadele için Tıbbi Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Özbekistan’ın sağlık personeline koruyucu tıbbi malzeme yardımında bulundu. TİKA tarafından temin edilen 5 bin adet koruyucu tulum, maske, şapka, eldiven ve...