Haberler

23 Mart 2016

TİKA’dan Tacikistan’a Eğitim Donanımı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA ), Tacikistan Cumhuriyeti tarafından nitelikli sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmek amacıyla 2013 yılında açılan, iki fakültesi ile 500 öğrencisi bulunan Devlet Sanat ve Tasarım Enstitüsü’nün Vitray ve Ahşap (Oyma) Atölyesine teknik malzeme desteğinde bulundu.

TİKA Tacikistan’da faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Devlet Sanat ve Tasarım Enstitüsü’nün Vitray ve Ahşap (Oyma) Atölyesine teknik malzeme desteğinde bulunuldu. Duşanbe’de Ressamlık, Heykeltıraşlık, Tiyatro, Film ve Televizyon, Grafik Tasarımı, Mobilya Tasarımı, Moda Tasarımı, Restorasyon ve Oyma gibi 26 uzmanlık dalında eğitim sağlayan Devlet Sanat ve Tasarım Enstitüsü Vitray ve Oyma Atölyesi’ne vitray makineleri ve oyma malzemeleri desteğiyle atölyenin teknik donanımı çağdaş hale gelen enstitü sanatçı ve tasarımcılar yetiştirmesi bakımından daha etkin hale geldi.

TİKA'nın enstitüye verdiği destekten dolayı enstitü yöneticileri ve öğrencileri TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Moldova’da Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi Kapsamında “Proje Döngüsü Yönetimi Kursu”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında Moldova Emniyet Teşkilatı personeline yönelik ‘Proje Döngüsü Yönetimi Kursu’ düzenlendi. TİKA ile T.C. Emniyet Genel...