Haberler

23 Haziran 2015

Surinam’ın Başkenti Paramaribo’da İftar Programı Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Latin Amerika ülkelerinden Surinam’ın başkenti Paramaribo’da ülkenin Müslüman kanaat önderleri ve Müslüman topluluklarına iftar verdi.

Çeşitli açılış törenlerinde ve temaslarda bulunmak üzere Surinam’ın başkenti Paramaribo’da bulunan TİKA heyeti, Paramaribo’da ülkenin Müslüman kanaat önderleri ve müslüman topluluklarına iftar programı düzenledi. Surinam temaslarına, Paramaribo  s Lands Hastanesi’ne tıbbi cihaz ve sağlık malzemesi, Surinam Sağlık Bakanlığı’na da bir adet ambulans teslim törenleriyle başlayan TİKA heyeti, nüfusunun yüzde 19’u müslüman olan ve 1996’tan bu yana İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye Müslüman kanaat önderleri ve müslüman topluluklarından oluşan 150 kişiye iftar verdi. 

Surinam Devlet Başkanlık Sarayı’nın bahçesinde düzenlenen iftara, Ulusal Müslüman Platformu Başkanı Hadji Richard Alli, Surinam İslami Organizasyon Başkanı Dr Izaak Jamaludin, Surinam İslami Federasyon Başkanı Br Abu Bakr Gaspar, Surinam Müslüman Federasyonu Başkanı Hadji Feroz Nazir, Surinam İslam Toplulukları Federsyonu Sekreteri Br Ardjosentono, Itqon İslam Eğitim Enstitüsü Başkanı Burhan Soeropawiro, Surinam’ın Türkiye Fahri Konsolosu İlkem Şahin ve TİKA heyeti katıldı.

İftar programı Ulusal Müslüman Platformu Başkanı Hadji Richard Alli’nin duasıyla başladı. Alli, duasının ardından Türkiyeli dostlarını Surinam’da görmekten mutlu olduğunu ve TİKA’nın ülkedeki faaliyetlerinden dolayı minnettar olduğunu ifade eden kısa bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından tüm misafirlerin katılımıyla akşam namazı kılındı. Namazın ardından TİKA heyetinin de katkılarıyla yemek dağıtımı gerçekleştirildi. 

Sonraki Haber

Azerbaycan’da Gençler İçin Hayırseverlik Eğitimleri Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde Azerbaycan’da Türkiye’nin vakıf geleneğinin ve tecrübelerinin Azerbaycan toplumuna aktarılması ve tarih boyu Azerbaycan toplumunun kültüründe ve yaşamlarında mevcut olan hayırseverlik geleneğinin canlandırılmasına yönelik...