Haberler

31 Ekim 2022

Sudanlı Kadınlar TİKA Desteği ile Meslek Sahibi Oluyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yürütülen “Sanat Eğitim Programı-Amigurumi” projesi kapsamında Başkent Hartum’da 15 kadına 2 hafta süreyle Amigurumi eğitimi verildi. 

Sudan’da uzun zamandır devam eden ekonomik kriz toplumda ve özellikle de gençler arasında işsizliğin artmasına neden oluyor. Başta gençler ve kadınlara yönelik verilen meslek ve el sanatları eğitimleri, kadın istihdamına destek sağlamanın yanı sıra işsizliğin yol açtığı ruhsal sorunlarla başa çıkmada da önemli rol oynuyor.

Ülkede her yıl kadınların meslek edinmelerine yönelik, kuaförlük, terzilik, aşçılık, pastacılık, bilgi teknolojileri, el sanatları kursları düzenleyen TİKA, gerçekleştirilen meslek eğitimleri ile kadınların meslek edinmelerini, gelir sahibi olmalarını ve aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını hedefliyor.

Bu alanda gerçekleştirilen meslek eğitimi projelerine bir yenisini ekleyen TİKA, yürüttüğü “Sanat Eğitim Programı-Amigurumi” projesi kapsamında Hartum Yunus Emre Enstitüsünde 15 kadına 2 hafta süreyle Amigurumi eğitimi verdi.

Sonraki Haber

TİKA Hayata Geçirdiği Projelerle Türkiye'nin Adını Kolombiya'da Yaşatıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Ümit Naci Yorulmaz, TİKA tarafından hayata geçirilen projelerin açılış törenine katılmak ve proje paydaşları ile çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Kolombiya’ya 4 günlük bir ziyarette bulundu....