Haberler

03 Ocak 2017

Sudan'da Uluslararası Ebe Eğitimi Merkezine Tadilat ve Çevre Düzenlemesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın başkenti Hartum’da bulunan Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi’ne tadilat ve çevre düzenlemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA, Sudan’da sağlık alanında gerçekleştirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Sudan genelinde sağlık alanında hayati önem taşıyan projelere imza atan TİKA tarafından Sudan Hartum Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi’ne tadilat ve çevre düzenlemesi yapıldı.

Sudan’da yürütülen projelerden Sudan Hartum Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi’nin İdari Bina, Derslikler, Uygulama Salonları, Kütüphane ve diğer bölümlerinin tadilat ve çevre düzenlemesi tamamlandı.  Bugüne kadar 10.000’in üzerinde ebenin mezun olduğu ve 2015 yılında TİKA tarafından donanım desteği verilen Sudan Hartum Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi yapılan tadilat ve çevre düzenlemesi ile modern bir görünüme kavuştu.

Sudan Federal Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Akademisi Başkanı Dr. İsmail Ahmad Mohammad, Hartum Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi Koordinatörü Dr. Tarık Hasen Ali, Sudan Federal Sağlık Bakanlığı Koordinatörü Defallah Saad Mohammad, Hartum Uluslararası Ebe Eğitim Merkezi’nin tadilat ve çevre düzenlemesi kapsamında verdiği destekten dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.  

Sonraki Haber

Matthew Kasırgası Sonrası Haiti’ye TİKA Yardımı

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Haiti’nin Port a Piment şehrinde Matthew Kasırgası’nda zarar gören okullara tadilat için gerekli inşaat malzemesi desteğinde bulundu. Matthew Kasırgası nedeniyle onbinlerce evin kullanılamaz hale geldiği ve yaklaşık...