Haberler

12 Nisan 2016

Sudan'da 4. Sosyal Kültürel Bilimsel Öğrenci Festivali’ne Destek

Sudan’da Sudan Eğitim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sudan Üniversiteleri 4. Sosyal Kültürel Bilimsel Öğrenci Festivali’ne; Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Çankırı Karatekin Üniversitesi işbirliğinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin katılımı sağlandı.

TİKA, Sudan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Sudan’da Sudan Eğitim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sudan Üniversiteleri 4. Sosyal Kültürel Bilimsel Öğrenci Festivali’ne, TİKA ve Çankırı Karatekin Üniversitesi işbirliğinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin katılımı sağlandı.

20 kişilik Halk Oyunları Ekibine Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve idarecilerden oluşan bir heyette eşlik ettiği ekip festivale katılarak Türkiye’yi temsil etti. Türk kültürünü yansıtan Anadolu kıyafetleri defilesi ve Türkiye'nin değişik yörelerinden sergilenen halk oyunları performansı göz doldurarak Sudanlı üniversite öğrencileri tarafından beğeniyle izlendi.

Ayrıca Başkent Hartum’un en büyük halka açık alanında yapılan gösteriye Sudan halkı tarafından yoğun ilgi gösterildi. Festival, sergi, eğlence programları, konserler ve çeşitli etkinliklerin yapılması ile sona erdi.

Sonraki Haber

Özbekistan’a 10 Adet Tam Donanımlı Mobil Klinik Aracı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2016 yılını “Sağlıklı Anne ve Çocuk Yılı” ilan eden Özbekistan’a 10 adet tam donanımlı mobil klinik aracı desteğinde bulunuldu. Özbekistan’ın kırsal kesimlerine nitelikli sağlık hizmeti ulaştırılmasını teminen,...