Haberler

02 Mart 2017

Sudan’da Mango Meyvesi Tanıtım ve Yetiştiriciliğine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın Sinnar Eyaleti’nde Mango Koruma Kafesi Projesi tamamlanarak TİKA tarafından temin edilen 700 metal kafes Sinnar Valiliği'ne teslim edildi.

Sudan’ın  Sinnar Eyaleti,  İslam Ülkeleri  2017 yılı kültür başkenti seçilmesi sebebiyle TİKA tarafından başta eğitim olmak üzere tarihi yapıların korunması proje hazırlıkları  ve tarım alanında projeler devam ediyor.

Bu kapsamda TİKA’ya gelen resmi talepler de dikkate alınarak başta Sinnar şehri yol kenarları olmak üzere şehrin diğer bölgelerinde Sinnar Tarım Bakanlığı tarafından dikilen mango fidanlarının korunması amacıyla TİKA tarafından 700 adet metal mango koruma kafesi projesi tamamlanarak Sinnar Valiliğine teslim edildi.

Özellikle Mango yetiştiriciliği alanında üne sahip olan Sinnar Eyaletinde, TİKA tarafından gerçekleştirilen Mango Koruma Kafesleri Projesi büyük ilgi uyandırdı. Mango kafeslerinin teslimi töreninde konuşan Sinnar Eyalet Valisi Mohammad Al Dou Mahi şehrin sembolü olan Mango meyvesinin tanıtımı ve korunması ile ilgili yaptığı çalışmalardan ve gerçekleştirdiği projeden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Türkiye ve Tunus Zeytincilik Sektöründe İşbirliğine Gidiyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkiye’ye getirilen Tunus Tarım Bakanlığı yetkilileri ve üreticilerden oluşan 10 kişilik heyet Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) koordinasyonunda Ege...