Haberler

17 Mayıs 2014

Sri Lanka'da Uygulanan 100 Konut Projesinin Yarısı Tamamlandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Sri Lanka’nın Kuzey Bölgesi’nde inşası devam eden 100 konut projesinde yarıya gelindi.

Sri Lanka Başbakanı Dissanayake Mudiyanselage Jayaratne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan Müslüman mültecilere barınma yardımı talebinde bulunmuştu. Bu çerçevede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, TİKA tarafından Sri Lanka’da 100 hanelik konutların inşasına başlanmıştı.

Sri Lanka’da iç savaş döneminde yerlerinden edilmiş halka yönelik olarak TİKA tarafından uygulanan projeyle ülkenin kuzeyinde savaş sonrasında ortaya çıkan önemli ihtiyaçlardan birisinin giderilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Turkish City ismi verilen ve Mannar’ın Tharapuram mevkinde bulunan köyde yapımı tamamlanan 50 evin yanı sıra 25 adet içme suyu kuyusunun inşası da tamamlandı. Yakın zamanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan evlere yerleşecek ailelerle birlikte köyde hayatın hareketlenmesi öngörülüyor. 22.000’den fazla ailenin yerlerinden edilmesi ve bu alanda ciddi bir ihtiyacın olmasını göz önünde tutan TİKA ilk etapta 50 olarak belirlenen hane sayısını 100’e çıkardı.

Sonraki Haber

Kırgızistan Turizm Temsilcileri Türkiye'deki Turizm Uygulamaları ile Tanıştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde, Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı’nda görev yapan 5 yetkili personel ile Kırgızistan’ın turizm sektöründe faaliyet göstermekte olan alanında söz sahibi...