Haberler

12 Temmuz 2016

Somalili Cezaevi Personeli Türk Meslektaşlarıyla Aynı Üniformayı Giyiyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde Somali Cezaevleri Genel Müdürlüğü’ne 650 takım üniforma temin edildi.

Somali Federal Cumhuriyeti ile Türkiye arasında ceza infaz alanında işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla TİKA ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde 650 takım üniformanın  (tişört, mont, yağmurluk, bot, kep, pantolon, palaska vb.) temin edilerek Somali'ye nakliyesi gerçekleştirildi.

Bu kapsamda temin edilen 650 adet üniforma düzenlenen törenle Somali Cezaevleri Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. Törene T.C. Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar ve TİKA Mogadişu Program Koordinatörü Galip Yılmaz katıldı.

Programda konuşan Somali Cezaevleri Genel Müdürü General Bashir Türkiye’nin her alanda olduğu gibi Ceza ve Tevkifevleri işbirliği alanında da kendilerine çok büyük destek verdiğini, Somali halkıyla Türkiye halkının kardeş halk olduklarını, birbirlerinin sevinç ve üzüntülerini paylaştıklarını, ifade etti.

Proje kapsamında TİKA tarafından alımı yapılan 10 adet masaüstü bilgisayar Mogadişu Program Koordinatörü Galip Yılmaz tarafından Somali Cezaevleri Genel Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Sonraki Haber

Kongo Demokratik Cumhuriyeti İle Kalkınma Alanında İşbirliği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde (KDC) başkent Kinşasa yakınlarındaki köylerde yaşayan işsiz genç nüfusa iş imkanı sağlanarak gelir getirici faaliyetlerde bulunmaları kapsamında TİKA tarafından KDC’nin başkenti Kinşasa’da bulunan STK’lar...