Haberler

17 Temmuz 2023

Somali’de "15 Temmuz" Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Somali Merkez Isbaheysiga Camisinde şehit ve gazilerimiz için mevlüt okutularak 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesine ait fotoğrafların yer aldığı bir sergi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Din Hizmetleri Müşavirliği ve Somali Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı iş birliğiyle başkent Mogadişu'da bulunan Merkez Isbaheysiga Camisinde (İslami Dayanışma Camii) şehit ve gazilerimiz için mevlüt okutuldu.

Mevlüt programının ardından 15 Temmuz 2016 gecesine ait fotoğrafların yer aldığı sergi ziyaretçilere açıldı.

Mogadişu’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Somalili yerel yetkililerinin ilgi gösterdiği programa çok sayıda davetli katıldı.

Somali-Türkiye kardeşliğinde 15 Temmuz ve sonrasında ortaya konan güçlü iradeye dikkat çeken Somali Vakıflar ve Din İşleri Bakan Yardımcısı Hon Salah Sharif Sayid-Ali, hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.  

TİKA Koordinatörü İlhami Turus ise yaptığı konuşmasında, darbe girişiminin yıl dönümünde şehitleri anmak için kendileriyle dayanışma içinde olan Somali devletine ve toplumunun önde gelenlerine teşekkür etti.

Sonraki Haber

15 Temmuz Şehitlerimiz Gambiya’da Dualarla Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Gambiya’da şehitlerimiz için dualar edildi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Gunjur köyü camisinde düzenlenen anma programı kapsamında, 250 medrese öğrencisi ve hocaları...