Haberler

26 Mayıs 2017

Seyşeller Victoria Hastanesi Çocuk Bölümüne Tadilat ve Donanım Desteği

Seyşeller Cumhuriyeti’nin başkenti Victoria’da bulunan Seyşeller Victoria Hastanesi Çocuk Bölümüne ait 3 ünitenin tadilatı ve donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirildi.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda faaliyet coğrafyasında özellikle sağlık alanında önemli projeleri hayata geçiren TİKA, Seyşeller Cumhuriyeti’nin başkenti Victoria’da bulunan Seyşeller Victoria Hastanesi’nin genel pediatri, yeni doğan yoğun bakım ve pediatrik yoğun bakım olmak üzere 3 ünitesine tadilat ve tıbbi cihaz desteğinde bulundu.

TİKA tarafından gerçekleştirilen proje Seyşeller Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Jean-Paul Adam, İçişleri Bakanı Mitcy Larue, Türkiye Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke ve TİKA Nairobi Koordinatör Yardımcısı Ahmet Emre Güç’ün katılımıyla hizmete açıldı. Türkiye Nairobi Büyükelçisi Deniz Eke, törende yaptığı açıklamada geleceğimiz olan çocuklara yardımın öneminden bahsederek, Türkiye’nin çocuklara daha yüksek kalitede sağlık hizmeti verilmesi için hastaneye katkı sağladığını belirtti.

Seyşeller Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Jean-Paul Adam ise, Seyşelli çocukların daha iyi hizmet alabilmeleri için Türk halkının TİKA aracılığıyla gerçekleştirdiği yarımlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TİKA Nairobi Koordinatör Yardımcısı Ahmet Emre Güç de TİKA’nın özel önem verdiği sağlık sektöründe yapılan yardımla başlayan işbirliğinin devamı hususunda iyi niyetlerini belirtti. Başhemşire Janine Norice yapılan yardımlar ile hastalara daha etkin ve etkili hizmet verildiğini ifade ederek katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Filistin’de Ailelere Arı Kovanı ve Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Filistin’de yetim, dul, şehit ve esir aileleri arasından 14 ihtiyaç sahibi aileye arı kovanı ve teknik donanım desteğinde bulunuldu. Filistin topraklarında yer şekillerinin gösterdiği büyük farklılık, iklim ve...