Haberler

14 Haziran 2015

Saraybosna'da Grentolos Center Huzurevine Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Saraybosna’da yer alan ve 336’dan fazla bakıma muhtaç insanın yaşadığı Gerontoloski Center’a (Huzur Evi) malzeme desteğinde bulunuldu.

TİKA Bosnahersek’te faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Son olarak TİKA tarafından Saraybosna’da yer alan “Gerontološki Centar”a (Huzur Evi) donanım yardımında bulunuldu. 336’dan fazla yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın bulunduğu ve 1952 yılından bu yana 110 personeli ile faaliyetlerini sürdüren huzur evine TİKA tarafından çok sayıda malzeme yardımı yapıldı.

TİKA huzur evine, hayatlarının son döneminde bakıma muhtaç yaşlılarımızın daha iyi hizmet alabilmeleri için, felçli hastaların kullanımı için özel havalı yataklar, anti bakteriyel özelliği bulunan döşekler, tekerlekli sandalyeler, muayene koltukları, çeşitli tıbbi malzemeler ve çok sayıda yastık, çarşaf, pijama yardımında bulundu.

Yapılan yardımların ardından huzur evi sakinleri ve yöneticileri memnuniyetlerini dile getirerek, huzur evi sakinleri tarafından hazırlanan bir tabloyu teşekkür mahiyetinde TİKA Saraybosna Koordinatörü Hüseyin Şanlı’ya sundular. Huzur evi müdürü Ismet Skoko yapılan yardımlarla yaşlılara sunulan hizmetlerin kalitesinin artacağını, yaşlı vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşamalarına katkıda Türkiye Cumhuriyeti’ne ve özelinde TİKA’ya tüm yaşlılar ve çalışanlar adına teşekkür ettiğini belirtti.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Arnavutluk Polisine Eğitim Desteği

T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Uluslararası Polis Eğitimi işbirliği kapsamında Arnavutluk Polisine mesleki eğitim için destekte bulundu. TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki emniyet teşkilatları...