Haberler

14 Nisan 2014

Radyo Moritanya ve Moritanya Televizyon Kurumu Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü işbirliğinde Radyo Moritanya ve Moritanya Televizyon Kurumunun teknik personeline TRT Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim programı düzenlendi.

Moritanya’da yayın yapana Radyo Moritanya ve Moritanya Televizyon Kurumunun teknik alt yapı eksiklikleri bulunuyordu. Bu kapsamda Radyo Moritanya Genel Müdürü Mohamed Cheikh Oul Sidi, Moritanya Televizyonu Genel Müdürü Sidi Mohamed Ould Bouna TİKA’dan teknik ekipman ve eğitim desteği talebinde bulundu.

TİKA tarafından, TRT Genel Müdürlüğü işbirliğinde Ocak 2014 ayı içerisinde Radyo Moritanya ve Moritanya Televizyonu’nun eğitim ve teknik ekipman talepleri yerinde incelenerek teknik ekipman ihtiyacı analiz edildi. Bu kapsamda, Moritanya Televizyonu ve Moritanya Radyosu’na yönelik teknik kapasite geliştirme projesi başlatılarak, teknik ekipman tedarikine yönelik çalışma devam ediyor.

Teknik ekipman desteği dışında Teknik kapasite geliştirme projesi ile birlikte TİKA tarafından eğitim programı da düzenlendi. 15 kişilik Moritanyalı teknik ekibe TRT Genel Müdürlüğü bünyesinde kamera, mikrofon, görüntü, yapım, montaj, dekor konularında eğitim verildi. Katılımcılar söz konusu eğitim programının kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirterek desteklerinden dolayı TİKA ve TRT Genel Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Tacikistanlı Kadın Doğum Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Tacikistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Duşanbe 3 Nolu Doğumhane Müdürlüğünde çalışan 4 kadın-doğum uzmanı ve 1 anestezi uzmanından oluşan heyete Ankara’da eğitim programı düzenlendi. TİKA ve Sağlık...