Haberler

18 Aralık 2015

Pakistanlı Üniversite Öğrencilerine Bilgisayar Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) tarafından Pakistan’ın en köklü üniversitelerinden biri olan Kaid-i Azam Üniversitesi’nde iki bilgisayar laboratuvarı kuruldu.

TİKA Pakistan’daki projelerine bir yenisini daha ekliyor. TİKA tarafından Kaid-i Azam Üniversitesi’nde biri kız, diğeri erkek öğrenciler için olmak üzere iki bilgisayar laboratuvarı kuruldu. Kurulan bilgisayar laboratuvarları sayesinde yurtlarda kalan öğrenciler ödev ve projeleri için ihtiyaç duydukları araştırmaları daha hızlı yapabilecek, bilgilere ulaşımları daha kolay olacak.

Kaid-i Azam Üniversitesi Rektörü Dr. Javed Ashraf, öğrenciler için önemli bir imkan olan laboratuvarları sıfırdan inşa ederek donatan TİKA’ya minnettar olduklarını ifade etti.

Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencisi İrfa Basharat, tifoya karşı üretilen ilaçlar ve geliştirilen diğer tedavi yöntemleri üzerine hazırladığı projesi için laboratuvarı sık sık ziyaret edeceğini belirterek bu konudaki yardımlarından dolayı TİKA’ya teşekkür ettiğini belirtti.

Kaid-i Azam Üniversitesi adını Pakistan’ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah’tan alıyor ve yaklaşık 7.800 öğrencisi bulunuyor.

Sonraki Haber

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin “Türkiye Hep Yanımızda Oldu”

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin “Türkiye, TİKA ve Kızılay’ın yaptığı yardımlarla Pakistan halkının gönlünü fethetti. Konuşmasına Pakistan halkının Kurtuluş savaşındaki fedakârlıklarından bahsederek başlayan Hüseyin, “Bizim ilişkilerimiz köklü ve çok derin, bunun sebebi ise ortak inancımız, dinimiz,...