Haberler

25 Temmuz 2017

Pakistan Basın Heyeti 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na Katıldı

Pakistan genelinde yayın yapan Geo TV, PTV, Jang News, Jang Group, 92 News ve Pakistan Observer gibi çeşitli basın-yayın kuruluşlarından oluşan heyet Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na katılmak üzere Türkiye’ye geldi.

Geo TV Grup Direktörü ve sunucusu, PTV sunucusu ve köşe yazarı, Jang News köşe yazarı, Jang Grup editörü ve sunucusu, 92 News sunucusu ve köşe yazarı ve Pakistan Observer köşe yazarından oluşan heyet, 14 Temmuz 2017 günü Basın, Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünde (BYEGM) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ı ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u dinleyerek 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi hakkında bilgi aldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret eden heyet, Gazi Meclis’in darbe esnasında bombalanan ve zarar gören yerlerini yerinde inceleyerek TBMM Genel Sekreter Yardımcısı ve Basın-Yayın Halkla İlişkiler Başkanı Erbay Kücet’ten bilgi aldı. Heyet ayrıca TİKA Başkanlığını ziyaret ederek Pakistan’daki faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

15 Temmuz 2017 günü ziyaretlerine Kızılay Başkanlığı ile başlayan Pakistan basın heyeti, Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun Türk Kızılay’ının faaliyetleri hakkındaki sunumunu dinledi. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece basın heyeti TBMM’ye intikal ederek 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı çerçevesinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dinledi.

Pakistan basın heyeti programın İstanbul ayağında ise Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde İngilizce yayın yapan Daily Sabah gazetesini ziyaret ederek Ana Safya Editörü Özge Özçelik’ten gazete ve grup hakkında bilgi aldı. İstanbul’daki sosyal program çerçevesinde Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii gibi tarihi mekânları ziyaret eden heyet, sonrasında ülkelerine döndü.          

Sonraki Haber

Orman Zararlılarına Karşı Mücadelede Orta Amerika Ülkeleri ile Tecrübe Paylaşımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın katkılarıyla orman zararlılarına karşı mücadelede Türkiye’nin tecrübesi Orta Amerika ülkelerine aktarılıyor. Orta Amerika bölgesinde son on yıl içerisinde gözlemlenen iklim değişikliği ve El Nino Fenomeni sebebiyle bölgede uzun...