Haberler

23 Temmuz 2015

Pakistan’da Ekonomik İşler Genel Müdürlüğüne Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan Federal Hükümeti Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’ne 10 masaüstü bilgisayar, 2 dizüstü bilgisayar ve 10 yazıcı desteğinde bulunuldu.

TİKA Pakistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Pakistan’da gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyen TİKA tarafından Pakistan Federal Hükümeti Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’ne 10 masaüstü bilgisayar, 2 dizüstü bilgisayar ve 10 yazıcı desteğinde bulunuldu.

Pakistan’ın aldığı dış yardımların koordinasyonu, Pakistan kamu kurumlarıyla ülkede faaliyet gösteren kalkınma yardımı kuruluşları arasında iletişim köprüsü görmesi ve hibe olarak ithal edilen mallara gümrük muafiyeti verilmesi gibi görevleri üstlenen Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’nün gün geçtikçe artan iş yüküne var olan teknik altyapının cevap verememesi sebebiyle anılan kurumun ihtiyaç duyduğu bilgisayar ve yazıcılar TİKA tarafından temin edildi.

Gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Ekonomik İşler Genel Genel Müdürü Dr. Asmat Nawaz, TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini iletti ve TİKA’nın eğitimden sağlığa, su-sanitasyondan hayvancılığa birçok sektörde Pakistan’da gerçekleştirdiği proje ve faaliyetlerden övgü ile söz etti.

Sonraki Haber

Ukrayna Çapında Düzenlenen Türkçe Makale Yarışmasına Destek

Ukrayna Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Filoloji Enstitüsü girişimi üzerine Ukrayna çapında 10. ve 11. sınıflarda okuyan öğrenciler arasında makale yarışması Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle gerçekleştirildi. Ukrayna ve Türkiye arasında işbirliği ve...