Haberler

24 Aralık 2013

Nijer'de Faaliyetler Artarak Devam Edecek

Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi’nde Diplomasi Eğitim programı kapsamında Türkiye’ye gelen Nijer Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda görevli 10 diplomattan oluşan heyet, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyarette, Nijer diplomat heyetine TİKA’nın kuruluşu, organizasyon yapısı, proje ve faaliyet alanları, Afrika genelinde ve Nijer’de 2013 yılında gerçekleştirilen proje ve faaliyetlere ilişkin bir sunum yapıldı.

Heyet, TİKA’nın Nijer’de gerçekleştirdiği projelerden büyük memnuniyet duyduğunu iletti. Toplantıda ayrıca Nijer’in temel sorunlarından olan tarım üretiminin yetersizliği ve güvenlik sorunları ile bunlara yönelik muhtemel proje başlıklarından bahseden heyet, projelerin artarak devam etmesini arzu ettiklerini belirterek TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Ankara’daki temaslarını tamamlayan Nijer Diplomat heyeti, eğitim programını İstanbul’da tamamlayarak, ülkelerine döndü.

Sonraki Haber

TİKA Heyetinden Gine'ye Çalışma Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı koordinasyonunda çeşitli kurumların temsilcilerinden oluşan bir heyet Gine Cumhuriyeti’ne bir çalışma ziyaretinde bulundu. Geçtiğimiz Nisan ayında Ankara’da düzenlenen Türkiye Gine Ticaret, Ekonomik ve Teknik İşbirliği Karma Komisyonu 2. Dönem...