Haberler

21 Haziran 2016

Nijer Ticaret, Sanayi ve El Sanatları Odası Tefrişatı TİKA Tarafından Gerçekleştirildi

Nijer Ticaret, Sanayi ve El Sanatları Odası tefrişatı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirildi.

TİKA tarafından Ticaret Odasının talebi üzerine tefrişat kapsamında konferans salonu ve 3 kurul salonu için oditoryum, oturum masaları, koltuk, sehpa temin edildi.

T.C Agadez Fahri Konsolosu ve Ticaret Odası Başkanı Moussa Sidi açılış konuşmalarında Türkiye Nijer arasındaki dinamik ilişkileri takdirle karşıladıklarını, bu ilişkiler çerçevesinde Haziran 2015 tarihinde Dış Ekonomik İlişkilerden sorumlu DEİK ile imzalanan protokol neticesinde Türkiye-Nijer İşadamları Konseyinin kurulmasının somut bir adım olduğunu belirtti. Temin edilen ekipmanların Ticaret Odasının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve aynı zamanda işlevsellik ve işletim kapasitesinin artırılmasına büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Ticaret Odası Başkanı Sidi desteğin zamanlama açısından da önemine temasla, Nijer Ticaret, Sanayi ve El Sanatları Odası ve tüm Nijer ekonomi temsilcileri adına TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

TİKA Niamey PKO yetkilileri, Türkiye ve Nijer’in coğrafi olarak uzak ülkeler olmalarına rağmen iki kardeş ülke olduğu, Osmanlı Devleti’ne dayalı tarihi bağların bulunduğu belirtti.

Sonraki Haber

Türk Cezayir Müzik Dostluk Topluluğu’ndan Cezayir’de Ramazan Konserleri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Cezayir Büyükelçiliği işbirliği ile Başkent Cezayir ve Konstantin şehrinde iki ramazan konserinden oluşan program düzenlendi. TİKA, fiziki projelerin yanı sıra kültür dünyasının inşası ve zenginleştirilmesine yönelik faaliyetlere...