Haberler

05 Mart 2014

Nijer Başbakanı Rafini'den Türkiye'ye Teşekkür

Nijer Başbakanı Brigi Rafini Nijer’e yapılan insani yardım ve yatırımlar için Türkiye’nin Nijer Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy’a teşekkür etti.

Nijer Başbakanı Brigi Rafini, başta TİKA olmak üzere, Türk yardım kuruluşlarının Agadez bölgesinde dağıttığı insani yardımlarla Türk işadamlarının bölgeye yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Osmanlı Devleti’nin 300 yıla yakın yönetiminde yaşayan Agadez bölgesine insani yardımlar, Türkiye’nin Nijer Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy ve eşi Didem Ulusoy’un katıldığı törenle dağıtıldı.

Törende, Nijer Başbakanı Brigi Rafini, geçmişte ayrılıkçı terörden mustarip olmuş bölgeye, Türk devleti, sivil toplum kuruluşları ve işadamlarının, insani yardım ve kalkınma alanında verdiği destek için teşekkür etti. Türkiye’nin Nijer Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy da Türkiye’nin bölgeye yaptığı yatırım ve yardımların devam edeceğini belirterek, Agadez ve çevresinde yeni yardımlar için ihtiyaç tespitinde bulundu. Agadez bölgesine yapılan yardımlar, başta sağlık hizmetleri olmak üzere, gıda ve diğer malzemeleri içeriyor.

Sonraki Haber

Moldova'da İki Okula Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Moldova’da eğitim alanındaki projelerine bir yenisini daha ekleyerek Moldova Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren iki okula teknik donanım desteğinde bulundu. Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunan, Moldova Milli Eğitim Bakanlığı’na...