Haberler

06 Temmuz 2015

Nepal’de Askeri Hastaneye Tıbbi Cihaz ve Deprem Bölgesine İnsani Yardım Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yaklaşık 3 ay önce deprem felaketi yaşayan Nepal’de başkent Kathmandu’daki Askeri Hastane’ye tıbbi cihaz, deprem bölgesine ise insani yardım malzemesi desteğinde bulundu.

TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA yaklaşık 3 ay önce deprem felaketi yaşayan Nepal’de başkent Kathmandu’daki Askeri Hastane’ye tıbbi cihaz, deprem bölgesine ise insani yardım malzemesi desteğinde bulundu.

Türkiye’den uçakla götürülen Dermatome cihazı ve Bebek Küvözü düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Hastane Başhekimi Dr. Rajip Pande yapılan yardımlardan dolayı Türk yetkililere teşekkür ederek plaket verdi. Nepal Askeri Hastaneleri Sağlık Birimi Başkanı Prof. Dr. Kishore JB Rana da yapılan yardımla büyük bir eksikliğin giderilmiş olduğunu belirterek cerrahi işlemlerin daha kaliteli hale geleceğini ifade etti.

TİKA’nın yardımları medikal cihazlarla sınırlı kalmadı. Deprem bölgesinde ulaşılması güç olan bölgelerden Muwakot’a 4 kamyon insani yardım malzemesi götürüldü. TİKA yetkililerinin de katılımı ile depremden etkilenen 2 köyde 1300 aileye gıda paketi dağıtıldı. 800 öğrenciye ise okul çantası ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kerkük'teki Türkmen Sığınmacılara İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) terör örgütü DAEŞ'in saldırıları sonrası evlerini terk ederek Kerkük'teki Yahyava Çadır Kampı'na sığınan 3 bin Türkmen aileye iftar programı düzenledi.   TİKA, terör mağduru Türkmenlere yönelik gerçekleştirdiği projelerle...