Haberler

11 Haziran 2017

Moldova Devlet Güvenlik ve Koruma Kurumu Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında oldova Cumhuriyeti Devlet Güvenlik ve Koruma Kurumu Uzmanlarına Önemli Kişileri Koruma Kursu VİP konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi çerçevesinde, Moldova Cumhuriyeti Devlet Güvenlik ve Koruma Kurumu Uzmanlarına yönelik Moldova’da “Önemli Kişileri Koruma Kursu VİP" düzenlendi. Söz konusu kursla ilgili olarak programın genel amaçları, korumanın amacı, prensipleri, yaya koruma, araçlı koruma, silah bilgisi, bombalı saldırılara karşı hareket tarzı vb. alanlarda detaylı bilgilendirme yapılarak teorik ve uygulamalı alanlarda eğitim verildi.

Kurs sonunda düzenlenen Sertifika törenine katılan Moldova Devlet Güvenlik ve Koruma Kurumu Başkan Vekili Anatolii Golea yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti Emniyeti ile Moldova Emniyeti arasındaki işbirliğinin çok güzel bir noktaya geldiğini söyledi. Golea, Türk polisinin tecrübelerinin Moldovalı polislere aktarılmasının Moldova açısından çok önemli olduğunu dile getirerek verilen eğitimlerden dolayı TİKA ve Türk Emniyet Teşkilatı’na teşekkürlerini iletti.

Sertifika törenine Moldova Devlet Güvenlik ve Koruma Kurumu Başkan Vekilinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç, TİKA Kişinev Koordinatörü Canan Alpaslan, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal, eğitmenler ve kursiyerler katıldı. 

Sonraki Haber

Karadağlılar TİKA’nın “Gönül Sofrası”nda Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA)  toplumun farklı kesimlerini buluşturduğu “Gönül Sofrası” iftarı Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da gerçekleşti. TİKA tarafından Karadağ’ın başkenti Podgoritsa’da 350 kişinin katılımıyla iftar programı düzenlendi. İftar programına TİKA Başkan Yardımcısı Birol...