Haberler

26 Ekim 2013

Moğolistanli Savcilara Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajanası Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara’da 25 Moğol savcıya “Adli Tıp ve Olay Yeri İnceleme” konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği proje ve faaliyetleri ile Moğolistan’ın kamu kurum ve kuruluşların idari altyapısının geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla birçok sektörde tecrübe paylaşımında bulunuyor. Bu çerçevede, Türkiye’de Moğolistan savcılarına yönelik düzenlenen eğitim programında Türkiye Adalet Sistemine ilişkin bilgiler aktarıldı.

Bahse konu eğitim programı kapsamında Moğolistanlı savcılar Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan Adliyesi ve istanbul Adliyesi’ni ziyaret ettiler. Moğol savcılar Türkiye Adalet Sistemi’ne ilişkin olarak olay yeri inceleme, delillerin toplanması, incelenmesi, korunması ve nakledilmesine ilişkin bütün uygulamalarına ilişkin bilgi edindi. Ayrıca Moğol savcılar, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuarları Daire Başkanlığı faaliyetlerini de yerinde inceleyerek deneyim paylaşımında bulundu.

Eğitimlerini tamamlayan Moğol savcılar, İstanbul’da gerçekleştirilen sosyal programın ardından ülkelerine döndüler. Moğol Savcılar aldıkları eğitiminden duydukları memnuniyeti dile getirerek TİKA’ya teşekkürlerini iletttiler.

Sonraki Haber

Kırım'da 4. Uluslararası Karadeniz Ekonomik Forumu'na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç himayesinde Kırım Özerk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu tarafından tertip edilen 4. Uluslararası Karadeniz Ekonomik Forumu Yalta’da Livadiya Sarayı’nda düzenlendi. TİKA’nın destekleriyle düzenlenen 4. Uluslararası Karadeniz...