Haberler

09 Temmuz 2013

Moğolistan'da Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezine Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Moğolistan’da Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezinin Bilgisayar Laboratuvarına Malzeme Ekipman Temini Projesi kapsamında temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

TİKA’nın Moğolistan’daki faaliyet alanlarının başında eğitim ve sağlık sektörü geliyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezine yapılan malzeme yardımı büyük önem taşıyor. Söz konusu projeyle Moğolistanlı vatandaşların daha modern bir ortamda gelişmiş teknik ekipman kullanarak kaliteli eğitim hizmetlerinden yararlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezinin Bilgisayar Laboratuvarına Malzeme Ekipman Temini Projesi kapsamında TİKA tarafından temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, TİKA yetkilileri, Han-Uul Belediye Başkan Yardımcısı Azjargal Dashtseren, Sosyal İşleri Daire Başkanı B. Bulgaa, Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi Müdürü Oyuntsetseg Jigjid, Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi personeli ve bilgisayar eğitimi alan vatandaşlar katıldı.

Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi Müdürü Jigjid, törende yaptığı konuşmada söz konusu merkeze ihtiyaç duyulmakta olan bilgisayar ve ekipmanları temin eden TİKA’ya teşekkürlerini sundu. Han-Uul Belediyesi Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi Müdürü Jigjid, iki kurum arasındaki işbirliğinin daha da gelişeceği umudunda olduklarını söyledi.

Sonraki Haber

TİKA, Kırgızistan'daki İçme Suyu İhtiyacına Yönelik Projelerine Bir Yenisi Daha Ekledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı, Kırgızistan’ın kuzeyindeki Çüy eyaletine bağlı Alamüdün İlçesi Karacigaç köyünün içme suyu ihtiyacını karşılayacak proje tamamlanarak hizmete açıldı. Başkent Bişkek’e 12 kilometre mesafede bulunan 6 bin nüfuslu Karacigaç köyüne kesintisiz temiz...