Haberler

22 Ağustos 2016

Moğolistan’da Atatürk Okulu’nun Dış Cephesi Türkiye’den Getirilen Mermerlerle Kaplandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da bulunan Atatürk Okulu’nun dış cephesi Türkiye’den getirilen mermerler ile kaplandı.

TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA, tarafından Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da bulunan Atatürk Okulu’nun dış cephesi Türkiye’den getirilen mermerler ile kaplandı.

Moğolistan, başkent Ulanbator’daki Ankara Caddesi’nde yer alan Atatürk Okulu ilköğretim ve lise bazında toplam 3500 öğrenciye hizmet veriyor. Söz konusu okula 2008 yılında Atatürk adı verilmişti. 2015-2016 öğretim yılında TİKA anılan okulda kültürel ve sosyal programlar gerçekleştirdi.

TİKA’nın destekleriyle 2015 yılında başlatılmış olan, “Atatürk Okulu Dış Cephe Taş Kaplama ve Tadilatı Projesi” kapsamında Türkiye’den getirtilen mermerlerle okulun dış cephe taş kaplaması yapıldı. TİKA’nın girşimiyle hayata geçirilen bahse konu proje ile okulun, Türk mimari ve estetik bir görünüm sergilemesi ve başkentteki diğer okullara örnek teşkil etmesi, eğitim ortamının fiziki olarak iyileştirilmesi amaçlandı.

Söz konusu proje kapsamında yapılan dış cephe, taş kaplama ve tadilat işleri tamamlandı. 

Sonraki Haber

Gürcistan’ın Önemli Turistik Merkezlerinden Batum Botanik Bahçesi’ne Ekipman ve İlaç Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gürcistan ve Acara’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri olan Batum Botanik Bahçesi’ne orman zararlılarına karşı mücadele kapsamında ilaç ve ekipman desteğinde bulunuldu. Gürcistan ve Acara’nın...