Haberler

12 Kasım 2019

Mezar-ı Şerif Devlet Hastanesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın kuzeyindeki Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif Devlet Hastanesine diyaliz cihazı desteğinde bulundu.

Mezar-ı Şerif Bölge Hastanesinde cihazın teslim töreninde konuşan Belh Vilayeti Sağlık Müdürü Naseer Ahmad Durani, ''Diyaliz bölümünde, hastalarımızın sayısı fazla olduğu halde sadece dört cihaz bulunuyordu ki bu yeterli değildi. TİKA'nın yapmış olduğu diyaliz cihazı temini hastalarımıza umut oldu." diye konuştu. Türkiye ve Türk halkına desteklerinden dolayı teşekkür eden Durani, TİKA'nın sağlık sektöründe yardımlarının devam etmesi temennisinde bulundu.

TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan da Afgan halkından yardımları esirgemediklerini ve esirgemeyeceklerini söyledi.  Erdoğan, diyaliz cihazının Türk halkının, Mezar-ı Şerif Devlet Bölge Hastanesine küçük bir hediyesi olduğunu belirtti.

Sonraki Haber

Moğolistan’da Veteriner Hekimlere TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Moğolistan’da veteriner hekimlere kışlık üniforma desteği sağlandı. Proje kapsamında TİKA tarafından Moğolistan’ın 21 İl ve 331 ilçesinde çalışan 700 veteriner hekime kışlık üniforma temin edildi. Geçen yıllarda ağır...