Haberler

08 Mayıs 2019

Meme ve Kolorektal Kanserlerde Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteği ve Okan Üniversitesi Hastanesinin ev sahipliğinde İstanbul'da "Meme ve Kolorektal Kanserlerde Güncel Yaklaşımlar Sempozyum gerçekleştirildi.

Türkiye ve çevre ülkelerdeki kanser hastalarına daha nitelikli hasta bakımı, tedavi imkânları ve koşulları sağlamak amacıyla meme ve kolon kanserli hastaların kişiselleştirilmiş tedavi yöntemlerine yönelik deneyimlerin paylaşıldığı Sempozyumda aynı zamanda tanıları konulmuş olan hastalar da davet edildi ve ücretsiz olarak doktorlara danışma imkanı buldular.

Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Romanya, Kazakistan, Özbekistan, Ukrayna, Tacikistan, Gürcistan, Irak ve Mısır’dan alanında başarılı doktorlardan 45 katılımcı ile Okan Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilen Sempozyum da sunumlar gerçekleştirildi.

Ayrıca Küba Onkoloji Enstitüsü Başkan Yrd. Prof. Dr. Lorenzo Angulo Anasagasti  program kapsamında  Küba’daki kanser tedavisi ve kullanılan kanser aşıları ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Özbek Medya Mensuplarına Yeni Medya Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Türkiye Basın İlan Kurumu ve Özbekistan Milli Televizyon Radyo Kurumu iş birliğinde, Özbek medya mensuplarına yönelik "Yeni Medya Temel Eğitimi" Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlendi. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde...