Haberler

31 Aralık 2013

Makedonya'da 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü Kutlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı desteğiyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği organizasyonunda 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen törenle kutlandı.

21 Aralık Türkçe Eğitim Günü, 2007 tarihi itibariyle Makedonya Cumhuriyeti sınırları içerisinde, başta başkent Üsküp olmak üzere, değişik bölgelerde düzenlenen törenlerle kutlanıyor. TİKA’nın desteği ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği organizasyonuyla Üsküp’te düzenlenen törene, ülkenin bütün şehir ve köylerinde Türkçe eğitimine katkı sağlayan ve görev yapmakta olan öğretmenler büyük ilgi gösterdi.

Türkçe eğitime verilen önemin vurgulandığı törene, Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı George İvanov, Eğitim ve Bilim Bakanı Spiro Ristoski, Devlet Bakanı Hadi Nezir, Anayasa Mahkemesi Başkanı Elena Goşeva, Türkiye Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Dairesi Başkanı Ali Maskan, TİKA Üsküp Koordinatör Vekili Teoman Tiryaki, Türk Demokratik Partisi Başkanı Kenan Hasip, Türk Milli Birlik Hareketi Başkanı Erdoğan Saraç, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği Başkanı Tahsin İbrahim, çok sayıda belediye başkanı, dernek başkanı ve öğretmenler katıldı.

Törende konuklara hitap eden Türkiye Üsküp Büyükelçisi Sökmensüer, TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği Başkanı Tahsin İbrahim tarafından ana dilde eğitim ve Türkçe eğitime destek verenlerin önemi vurgulandı.

Sonraki Haber

Gıda Güvenliği ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Gıda Güvenliği ve Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi tamamlandı. Orta Doğu...