Haberler

10 Ocak 2014

Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesine Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Makedonya’da uygulanan Adalet Kurumları Kurumsal Kapasite Geliştirme Programları kapsamında Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesine Teknik Donanım Desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından Makedonya’da uygulanan Adalet Kurumları Kurumsal Kapasite Geliştirme Programları kapsamında, 2012 – 2013 yılları içerisinde, Üsküp Temyiz Mahkemesi, Kalkandelen ve Gostivar Asliye Mahkemeleri’nin elektronik ortamda yazışma sistemlerine geçişinin yapılabilmesi çerçevesinde anılan kurumlara ihtiyaç duyulan teknik donanım malzemeleri desteği verilmişti.

Makedonya Cumhuriyeti Adalet Bakanı Blerim Beceti tarafından da takip edilen ve katılımlarıyla desteklenen projenin devamı olarak, Makedonya Cumhuriyeti’nin en üst ve en önemli hukuk kurumlarından biri olan Anayasa Mahkemesi’ne teknik donanım desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından söz kuruma masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, faks ile fotokopi makinaları da dahil olmak üzere ağ bağlantılarıyla da tamamlanan teknik donanım desteği sağlandı.

Temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, Anayasa Mahkemesi Başkanı Elena Goşeva, Türkiye Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Türkiye Üsküp Büyükelçiliğinde görev yapan müşavirleri, Anayasa mahkemesi üyeleri, TİKA Üsküp Koordinatör Vekili Teoman Tiryaki ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Goşeva törende yaptığı açıklamada yeni çalışma binalarına taşınan Anayasa Mahkemesi’nin teknik donanıma en çok ihtiyaç duyduğu dönemde TİKA tarafından sağlanan desteğin önemini değinerek, teşekkürlerini iletti.

Türkiye Üsküp Büyükelçisi Sökmensüer ve TİKA Üsküp Koordinatör Vekili Tiryaki, konuşmalarında önemli bir kurum ile başlatılan işbirliği hususundan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sonraki Haber

Özbekistan'da Taşkent Ahangaran Huzurevine Ekipman Desteği

Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Ahangaran Huzurevi’ne ekipman desteğinde bulunuldu. Özbekistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı 1933 yılında kurulan Ahangaran Huzurevi, Taşkent’in en büyük huzurevi...