Haberler

24 Mayıs 2018

Makedonya’da Plasnitsa Belediyesi’ne Teknik Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Plasnitsa Belediyesi’nin faaliyete geçen yeni hizmet binasında kamusal hizmetlerin daha etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla teknik donanım desteği sağlandı.

Türk bayrağının dalgalandığı ve Türkçe’nin resmi dil olarak kullanıldığı Plasnitsa Belediye Binasının fiziksel şartlarının ve belediyenin hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla, TİKA tarafından Plasnitsa Belediyesi Yeni Kamu Hizmet Binası inşaatı çalışmaları 2017 yılında başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

Plasnitsa Belediyesi’nin faaliyete geçen yeni hizmet binasında kamusal hizmetlerin daha etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla Belediye teknik altyapısının yenilenmesi için TİKA tarafından teknik donanım desteği sağlanarak, kurum personelinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, değişen koşullara adaptasyonu ve hizmet verme kalitesi artırıldı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen donanım desteği kapsamında, 32 adet ofis bilgisayarı, 1 adet veri depolama sunucusu, 3 adet 24 çıkışlı bağlantı portu, 1 adet lazer yazıcı, 2 adet fotokopi-yazıcı-tarayıcı fonksiyonlu makine, 30 adet telsiz ofis telefonu ve merkezi santralin kurulumu, personel giriş ve çıkışı için kartlı kontrol sistemi, iç ve dış güvenlik izleme sistemi için 16 adet kamera ve gözetleme-kayıt sisteminin temini ve kurulumu gerçekleştirildi.

Plasnitsa Belediyesi teknik donanım destek programında konuşan Plasnitsa Belediye Başkanı İsmail Yahoski Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini ileterek, “Yakın zamanda gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendilerine başarı diliyor, TİKA tarafından inşaatı ve donanımı gerçekleştirilen yeni kamu hizmet belediye binamızın açılışını yapmak üzere kendilerini Plasnitsa’ya davet etmekten mutluluk duyuyorum”  ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Ürdün’de Yetimlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ürdün’de yetim çocuklar için iftar programı düzenledi. TİKA’nın Ürdün’deki iftar etkinlikleri kapsamında toplam 1000 yetim çocuk için iftar etkinliği düzenlenecek. Bu etkinliklerin ilkinde, Sosyal Kalkınma Bakanlığı’na bağlı dernek...