Haberler

14 Temmuz 2023

Macaristan ELTE Üniversitesinde “Türkiye Köşesi” oluşturuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Macaristan’da bulunan Eötvas Lorand Üniversitesinde (ELTE) "Türkiye Köşesi" oluşturuldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, ELTE Üniversitesinin Türkoloji bölümünde "Türkiye Köşesi" oluşturuldu. Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtan kitapların ve el sanatı ürünlerin bulunduğu Türkiye Köşesi’nin açılışına; Türkiye Cumhuriyeti Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis, Türkoloji bölümü başkanlık ile TİKA yetkilileri, Türk-Macar Dostluk Derneği yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

1870 yılından beri faaliyette olan dünyanın en eski Türkoloji kürsüsü olan ELTE'nin Türkoloji Bölümü dersliği geçtiğimiz yıl TİKA tarafından yenilenmişti.

Sonraki Haber

Karadağ’da “15 Temmuz” Konulu Etkinlik Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’da fotoğraf sergisi açıldı. Karadağ'ın Bar şehrinde yapımı 2014 yılında TİKA tarafından tamamlanan İslam Kültür Merkezinde, 15 Temmuz...