Haberler

28 Temmuz 2015

Macaristan’da Semmelweis Üniversitesi Bokay Çocuk Pediatri Kliniği’ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Macaristan’ın ilk çocuk ihtisas hastanesi aynı zamanda Avrupa’da dördüncü çocuk hastanesi olan Semmelweis Üniversitesi Bokay Çocuk Pediatri Kliniği’ne teknik ekipman desteğinde bulunuldu.

TİKA, Macaristan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Macaristanda birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA tarafından Semmelweis Üniversitesi’nin Bokay Pediatri Kliniği’ne hastanenin idari birimlerinde ihtiyaç duyulan fotokopi makinesi ve yazıcılar ile bilgisayar ve yazılım setlerinden oluşan teknik ekipmanlar temin edildi.

Proje kapsamında hasta işlemlerinin yapıldığı idari birimlerde kullanılan bilgisayarlar  yenilendi. Bokay Pediatri Kliniği Başhekimi Prof. Dr. Attila Szabo, Macaristan’dan ve yurt dışından gelen çocuk ve yetişkin hastaların sayısının yılda 70.000’i bulduğu 176 yıllık bir geçmişi bulunan üniversite hastanesinde Türk öğrencilerin de tıp eğitimi aldıklarını belirterek verilen destekten dolayı TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Sonraki Haber

"Türkiye Her Zaman Filistinlilerin Yanında Yer Alacak"

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık olarak çıkardığı Diyanet dergisinin temmuz sayısında TİKA Başkanı Doktor Sayın Serdar Çam TİKA’nın Filistin’de gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Söyleşi: Muhammed Kamil YAYKAN Söyleşimize başkanı olduğunuz, Türkiye’nin devlet eliyle dost ve kardeş ülkelerde kalkınma...