Haberler

15 Temmuz 2021

Lübnan’da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Tesis Edildi

15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını ortaya koyarak şehit olan 251 vatandaşımız anısına Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın Kavaşra beldesinde 251 adet zeytin fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen anma ve açılış etkinliğine T.C. Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Kavaşra Belediye Başkanı Muhammed Ebukerim, Büyükelçilik personeli ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu ve milli marşların okunmasının ardından Büyükelçi Ali Barış Ulusoy ve Kavaşra Belediye Başkanı Muhammed Ebu Kerim "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" temalı konuşma yaptı.

Kavaşralı Türkmen Lena İsmail'in okuduğu “Söyle Çocuk” şiirinin ardından 15 Temmuz şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Anma töreninin ardından Kavaşra Belediyesi tarafından tahsis edilen 5.000 m2 alana 15 Temmuz şehitlerimizin isimlerinin verildiği 251 zeytin fidanının dikimi gerçekleştirildi.
TİKA tarafından tesis edilen hatıra ormanına dikilen fidanların sulanması için ayrıca 20 tonluk su deposu ve damla sulama sistemi kurulumu gerçekleştirildi. 

Sonraki Haber

TİKA, Macaristan'da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Oluşturdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Macaristan'da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında 15 Temmuz şehitleri anısına hatıra ormanı oluşturdu. TİKA tarafından, Macaristan Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesinin Gödöllö Kampüsü'nde 15...