Haberler

29 Mart 2018

Libya’da 200 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Libya’nın farklı bölgelerinden başkent Trablus’a gelen 200 ihtiyaç sahibi göçmen aileye 7 ton gıda yardımında bulunuldu.

Libya’da yetkiler tarafından atılan olumlu adımlara ve olağan üstü gayretlere rağmen, ülkedeki siyasi ve ekonomik krizler ile zaman zaman ortaya çıkan çatışmaların etkisiyle, birçok aile yurtlarını terk etmek durumunda kalıyor.

Libya’nın muhtelif bölgelerinde iç çekişmeler nedeniyle sıcak çatışmalar devam ediyor. İnsanlar çatışma ortamından kaçarak daha güvenli olan başkent Trablus’a sığınıyorlar.

TİKA ihtiyaç sahibi aileler ile yetim çocuklara yönelik gıda yardımında bulundu. Libya Sosyal İşler Bakanlığı Trablus Hay Endülüs Şubesi işbirliğinde Libya’nın Kikla, Sebha, Bingazi, Tigi ve Verşafane kentlerinden, başkent Trablus’un Hay Endülüs İlçesi sınırları içerisinde bulunan kampa yerleşen 200 ihtiyaç sahibi aileye, yağ, makarna, ton balığı, peynir, süt, pirinç gibi temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.

Sonraki Haber

TİKA Kırgızistan’ın Sağlık Altyapısını Güçlendirmeye Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Kırgızistan’ın Narın bölgesindeki Emek Tala ve Birlik köylerinde inşa ettiği sağlık ocakları hizmete girdi. Kırgızistan’ın sağlık alanındaki altyapısını güçlendirmek, ülkedeki sağlık personelinin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla Bişkek...