Haberler

31 Mart 2016

Lübnan'da TİKA'yı Herkes Tanıyor

Lübnan Savunma Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Tümgeneral Muhammed Kheır ve beraberindeki heyet Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam’ı makamında ziyaret etti.

Lübnan ile kalkınma yardımları ve afet yönetimi alanlarında işbirliği konularının değerlendirildiği ziyarette konuşan Lübnan Savunma Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Tümgeneral Kheır, TİKA’nın Lübnan’a yönelik proje ve faaliyetlerinden duydukları memnuniyet ve minnettarlığı dile getirerek, “Lübnan’da TİKA’yı herkes tanıyor” ifadelerinde bulundu.

TİKA’nın Lübnan’da birçok alanda önemli projeye imza attığını belirten Lübnan Savunma Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Tümgeneral Kheır, Lübnan’da gerçekleştirilen başarılı faaliyetlerden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.   

TİKA Başkanı Sayın Dr. Serdar Çam ise heyeti Türkiye’de ve TİKA’da görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, iki ülke kurumlarının arasındaki işbirliğinin artarak devam etmesi temennisinden bulundu. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, ziyaretlerinden dolayı Lübnan Savunma Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Tümgeneral Kheır’e teşekkür etti.

Sonraki Haber

Uganda’da Faaliyet Gösteren Radyo İstasyonlarının Teknik Ekipmanları Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Uganda’nın başkenti Kampala’dan 230 km uzaklıkta kuzeydoğu şehri Mbale’de yer alan Masaba FM ve Yumbe şehrinde yeni kurulacak radyo için teknik ekipman desteğinde bulundu. TİKA, Uganda’da gerçekleştirdiği projelere...