Haberler

20 Nisan 2012

Kosova Yargı Enstitüsü'nün Çalışma Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Adalet Akademisi ve Kosova Yargı Enstitüsü arasında gerçekleştirilmekte olan işbirliği çalışmaları kapsamında, Kosova Yüksek Mahkemesi Hâkimleri Fejzullah Hasani, Emine Mustafa, Shukri Sylejmani, Emine Kaqiku, Valdete Daka, Nesrin Lushta, Vjosa Nimani, Avdi Dinaj Kosova Yargıçlar Enstitüsü Müdürü Lavdim Krasniqi ve Enstitü Eğiticisi Ramadan GASHİ’den oluşan on kişilik heyet, 09–13 Nisan 2012 tarihleri arasında Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Yargı Heyeti, 11 Nisan 2012 tarihinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) merkez binasında Başkan Yardımcısı Harun Tuncer tarafından kabul edildi. TİKA Başkan Yardımcısı Harun Tuncer, TİKA’nın proje ve faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra Türkiye Adalet Akademisi ve Kosova Yüksek Mahkemesi arasında yürütülecek olan işbirliği çalışmalarına TİKA’nın desteğinin devam edebileceğini dile getirdi. Toplantı sırasında heyet Başkanı ve Kosova Cumhuriyet Başsavcısı Fejzullah Hasani söz alarak, TİKA’nın ülkelerine vermiş olduğu desteği yakindan takip ettiklerini ifade etti. Hasani, Türkiye’ye ve TİKA’ya Kosova’daki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kosova Yargı Enstitüsü Heyetinin Türkiye programı, Türkiye Adalet Akademisi tarafından, Anayasa Mahkemesi, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Yargıtay Başkanlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Danıştay Başkanlığı, Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Kriminal Polis Laboratuarına yapılan çalışma ziyaretinin ardından sona erdi.

Sonraki Haber

13. Unctad Konferansı Doha'da Yapılıyor

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansının açılışı (UNCTAD), 21 Nisan 2012 tarihinde Katar Emirliği’nin başkenti Doha’da yapıldı. Toplantıya Başkana Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji...