Haberler

19 Nisan 2019

Kosova Özel Eğitim Seminlerleri Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın destekleriyle SOBE – Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Eğitim Koordinatörü ve Anadolu Otizm Vakfı Akademik Koordinatörü Prof. Dr. Binyamin Birkan’ın danışmanlığında hazırlanan Özel Eğitim Seminerleri’nin üçüncü modülü Priştine’de gerçekleştirildi.

T.C. Priştine Büyükelçisi Çagrı Sakar, Kosova Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Skender Reçica, Priştine Belediye Başkanı Shpendi Ahmeti ve Anadolu Otizm Vakfı Kurucusu ve Türkiye Otizm Meclisi’nin sekreterya görevini de yürüten Nüvit Uyar’ın katılımlarıyla seminerin açılış konuşmaları yapıldı.

Emerald Hotel konferans salonunda gerçekleşen seminerlerin ilk oturumu “Etkinlik Çizergeleri: Bağımsızlık, Seçim, Sosyal Etkileşimi Arttırma” konusunda Uzm. Ali İrfan Çaka’nın sunumuyla gerçekleşti.

İkinci oturumda ise Prof. Dr. Binyamin Birkan “Davranış Sorunları ve Üstesinden Gelme Yöntemleri” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Her iki sunumda da uzmanlar birer saatlik bilgi aktarımından sonra interaktif eğitim için katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

Özel Eğitim Seminerlerinin son modülü Mayıs aylarında düzenlencek seminerlerle tamamlanacak.

Türkiye Mezunları Derneği – TUMED Kosova'ın katkılarıyla düzenlenen Özel Eğitim Seminerleri, proje paydaşları olan Autizmi Flet, Autizmi ve Kosova Ulusal Otizm Birliği Derneklerinin talepleri dikkate alınarak belirlenen konuları içerecek şekilde 4 modülden oluşuyor.

Eğitim sonunda verilecek sertifikalar, uygulayıcı sertifika eğitimleri ile iş başında düzenlenecek eğitimler için ön aşama olarak kabul edilecek.

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Serdar Çam, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Olarak Atandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atandı. Çam, TİKA Başkanlığı görevinin yanında bakanlık bünyesindeki uluslararası faaliyetlere ilişkin çalışmaları yürütecek. Resmi Gazete'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...