Haberler

14 Ağustos 2019

Kolombiya’da Ebu Bekir Sıddık Camii Yenilendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki en büyük ve merkezi cami olan Ebu Bekir Sıddık Camisinin tadilat ve donanımını gerçekleştirdi.

Bogota’da yaşayan ve başlıca Suriye, Lübnan ve Mısır asıllı Müslümanlardan oluşan cemaatin en büyük ve merkezi camisi olan Ebu Bekir Sıddık camisinin abdesthanesi yeniden düzenlendi. Camide kutsal günlerde ve Cuma namazlarında dağıtılan yemeklerin hazırlandığı mutfağın onarımı yapılarak, mutfak ekipmanı ve eşyaları hibe edildi. Ayrıca Caminin minaresi Türk-İslam motifleri ile kaplandı ve Caminin çevre düzenlemesi tamamlandı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen Tadilat ve Donanım Projesinin açılışı Kurban Bayramında gerçekleştirilerek bayram namazına katılanlara yemek ikram edildi.

Kolombiya’da TİKA’nın destekleri ile Kurban bayramı coşku ve birlik içinde kutlandı. TİKA’nın desteği ile Bogota’da bulunan Kurtuba ve İstanbul camilerinde, bayram namazını müteakiben cemaate tatlı ikram edildi.

Ebu Bekir Sıddık Camisi yetkilileri yaklaşık 4 yıl önce inşasına başlanan camiye en büyük desteğin Türkiye halkı tarafından sağlanmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Ebu Bekir Sıddık Camisinin iç tezyinatı da geçtiğimiz yıl TİKA tarafından yaptırılmıştı.

Sonraki Haber

"Meksika Türkiye Dostluk Kütüphanesi” Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle kurulan "Meksika-Türkiye Dostluk Kütüphanesi"nin açılışı yapıldı.  Meksika'nın Jalisco Eyaleti Guadalajara şehrinin Zapopan ilçesindeki 1138 numaralı halk kütüphanesi, tadilat çalışmalarının sonucunda "Meksika-Türkiye Dostluk Kütüphanesi" adıyla hizmete açıldı. Açılış törenine,...