Haberler

16 Temmuz 2020

Kolombiya’da 15 Temmuz Anısına Dostluk Fidanlığı Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T. C. Bogota Büyükelçiliği işbirliğinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına Kolombiya’da 251 fidandan oluşan Kolombiya Türkiye Dostluk Fidanlığı kuruldu.

Dostluk Fidanlığı, Cundinamarca Departmanı Villapinzón Belediyesinde yer alan, Bogota Nehrinin doğduğu ‘Páramo de Guacheneque’ adlı 2.746 hektarlık Ekoturizm Parkı rezerv alanında kuruldu.

Fidanlığının açılışına, Bogota Büyükelçisi Ece Öztürk, Villapinzon Belediye Başkanı Nelson Javier Torres Romero, belediye ve ‘Páramo de Guacheneque’ Parkı yetkilileri katıldı.

Kolombiya’nın en önemli su üreten ekosistemlerinden birisi olan Páramo de Guacheneque doğal parkı, And Dağları sırasında bulunan Güney Amerika ülkelerinin sembolü olan And Kondoruna da ev sahipliği yapıyor. Kurulan fidanlığının, bozulmuş orman arazilerinin ağaçlandırılması, biyoçeşitliliğin korunması ile iklim değişikliği etkilerinin azaltılmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Sonraki Haber

15 Temmuz Şehitleri İçin Pakistan'da 251 Fidan Dikildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, başkent İslamabad’daki Ankara Parkında 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız için fidan dikme etkinliği düzenlendi. Ankara Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul,...