Haberler

01 Ekim 2015

Kırgızistan Adalet Bakanlığı Heyetine Türkiye’nin Yargı Sistemi Tanıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara’da Kırgızistan Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey bir heyete Türk Yargı Sisteminin Tanıtılması konulu seminer verilerek ve Türkiye’nin yargı sistemi tanıtıldı.

TİKA, Kırgızistan’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ile Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara’da Kırgızistan Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey bir heyete Türk Yargı Sisteminin Tanıtılması konulu seminer verilerek ve Türkiye’nin yargı sistemi tanıtıldı.

Kırgızistan Adalet Bakanı Yardımcısı Dootaliev Ulan’ın başkanlık ettiği ve bakanlık bürokratları ile hâkimlerden oluşan 23 kişilik Kırgız heyetine Türk Yargı Sisteminin Tanıtılması konulu seminer verilerek ve ülkemiz yargı sistemi tanıtıldı. Ayrıca heyete Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Başkanlığı, Adalet Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kurumlara ziyaretler düzenlendi. Türkiye Adalet Akademisi tarafından Kırgız Heyeti onuruna verilen yemekte, Kardeş Kırgız halkına duyulan muhabbet ve sevgi yinelenmiş ve Türkiye’nin her daim Kırgızistan Devleti’nin ve Kırgız Halkı’nın yanında olduğu vurgulandı.

Ayrıca, gerçekleştirilen resmi temaslar akabinde Kırgız heyet için kültürel ve tanıtıcı etkinlikler de tertip edilerek, İstanbul’un güzide mekanlarına ziyaret gerçekleştirildi. Kırgız heyet yetkilileri söz konusunu programın önemine değinerek, TİKA ve Türk Adalet Akademisine desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.  

Sonraki Haber

Uganda’da Hastane Şartlarının Yetersiz Olduğu Rakai İlçesi’ne Ambulans Desteği

Uganda’da genel hastane şartlarının yetersiz olduğu Rakai İlçesi ve çevre köylerinde bulunan hastaların en yakın şehir merkezi (80 km) Masaka’da bulunan daha donanımlı hastanelere sevk edilebilmesi için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından...