Haberler

31 Temmuz 2017

Kırgızistan’dan TİKA’ya Onur Nişanı

Kırgız Cumhuriyeti Başbakanı Sooronbay Ceenbekov, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kırgızistan Koordinatörü Evren Rutbil'i makamında kabul ederek Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti adına Onur Nişanı'nı tevdi etti.

Kırgız Cumhuriyeti Başbakanı Ceenbekov görüşmede, TİKA'nın Kırgızistan'da 1992'den bu yana yaptığı çalışmaları çok iyi bildiğini söyleyerek, çalışmaları takdir ettiğini söyledi. Kırgızların ve Türklerin kardeş olduğunu vurgulayan Başbakan Ceenbekov, Türklerin desteğini her zaman hissettiklerini belirterek teşekkür etti.

Başbakan Ceenbekov, TİKA Kırgızistan Koordinatörü Evren Rutbil'i 1.5 yıllık yoğun çalışması nedeniyle tebrik ederek, Hükümet kararıyla teşekkür etmek için Hükümet Onur Nişanı'nı tevdi etmeyi uygun gördüklerini belirtti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Görüşmede bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sapar İsakov da takdir ve teşekkürlerini bildirdi. Hükümet Onur Nişanı, Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti'nce verilebilecek en üst seviyede ödül olma niteliğini taşıyor.

Sonraki Haber

Pakistan’da Eğitime Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Pakistan’ın Sialkot Şehrindeki Alo Mahor İlçesindeki Uluslararası Pak-Bosna Aliya İzetbegoviç Okulunda bilgisayar laboratuvarı kuruldu. TİKA, Pakistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Pakistan genelinde eğitim...